Tutaj jesteś: Strona główna
Ustaw jako stronę startową
Strzelin
Menu

Najpiękniejsze miejsca w Polsce


Ostróda
Informacje ogólne Atrakcje turystyczne Piękno okolic Dane Teleadresowe Mapka
Nasza historia Co? Gdzie? Kiedy?
Przewodnik po atrakcjach »
Wiadomości lokalne »
« Wyszukiwarka miejscowości »
Informacje ogólne
Molo w Ostródzie
Molo w Ostródzie
Mazury Zachodnie
Noclegi w okolicy »
Filmy »

Spacer statkiem po trawie
MAZURY ZACHODNIE,

ze względu na swoje położenie geograficzne, tradycje historyczno-kulturowe i atrakcje turystyczne, uto- żsamia się z terytoriami administra- cyjnymi obecnego powiatu ostródzkie- go oraz niektórymi gminami powiatów: iławskiego, olsztyńskiego, a także elbląskie- go.

Geograficznie pokrywają dużą część Pojezierza Iławskiego, łańcucha wzniesień, zwanego Garbem Lubawskim oraz południową część Pojezierza Olsztyńskiego.

Jest to obszar bardzo atrakcyjny turystycznie, idealny do uprawiania turystyki aktywnej, a zwłaszcza rowerowej, pieszej i kajakowej.

Centralnym i najsilniejszym turystycznie ośrodkiem Mazur Zachodnich jest miasto Ostróda. Ostróda stanowi znako- mity punkt wypadowy do zwiedzania innych miejscowości
i atrakcji regionu.

Urządzenia Kanału Ostródzko-Elbląskiego

O OSTRÓDZIE SŁÓW KILKA

Opowieść o tym mieście można snuć jak baśń. Jest w nim bowiem i czar, i piękno, i tajemnica, i historia, a wszystko, co nas tam spotka, zazwyczaj dobrze się kończy.

Jak to zwykle w bajkach bywa. Tyle tylko, że ta baśń nie będzie się zaczynać od słów „dawno, dawno temu, za górami, za lasami…”, ale raczej: „zupełnie współcześnie i całkiem blisko nas…”.

A więc zacznijmy swoją opowieść – nie za górami, nie za morzami, ale zupełnie współcześnie i całkiem blisko nas – w krainie Mazur Zachodnich leży piękne miasto – Ostróda.

Nie za duże – bo liczy ok. 35 tysięcy mieszkańców, ale też nie za małe – bo jest czwartym co do wielkości miastem województwa warmińsko-mazurskiego. W sam raz, żeby odpocząć, a jednocześnie się nie nudzić.

Wayciąg dla narciarzy wodnych
Wieża Bismarcka
Największy w Europie Wschodniej Festiwal Reggae
Centrum Ostródy
Czy wiesz że?
W 1629 roku w ostródzkim zamku kwaterował król szwedzki Gustaw Adolf.

***
W Ostródzie wprost z ulicy można wejść na drewniane molo oraz bulwar i podziwiać rozpościerającą się przed naszymi oczami panoramę.
Molo w Ostródzie
Przystań Jachtowa
Zamek w Ostródzie
Plaża miejska

Bo jak się nudzić w miejscu, w którego bezpośredniej bliskości znajduje się 15 jezior, w tym 5 w obrębie samego miasta?

Tutaj też jest centralny port trzech kanałów – Ostróda-Elbląg, Ostróda-Stare Jabłonki, Ostróda-Iława, a przez Jez. Drwęckie przepływa rzeka Drwęca.

Takie położenie stwarza wielkie możliwości miłośnikom sportów i turystyki wodnej.

Strudzeni kajakarze (tudzież żeglarze, motorowodniacy czy pasażerowie rejsów po kanale) mogą odpocząć zwiedzając ciekawe zabytki, prażąc się na słonecznej plaży, bawiąc w licznych ostródzkich barach i restauracjach czy też po prostu kontemplując piękno okolicy.

Nie bez przyczyny Ostródę nazwano „Perłą Mazur” – niezwykła uroda miasta, na jakiś czas nieco nadszarpnięta zawirowaniami II wojny światowej, znów olśniewa i oczarowuje tak gości, jak i stałych mieszkańców.


Zapraszamy do Ostródy!
Kliknij tutaj i zobacz szczegółowy opis atrakcji
Zapraszamy!

Galeria zdjęć:

Strona główna  |  Wiadomości  |  Mapa serwisu
Copyright © 2006 - 2009 VC.TravellingPolska, Wszelkie prawa zastrzeżone